LASadzimy – wspólnie zalesiamy Polskie lasy!

W trakcie 2023 roku przeprowadzamy akcję LASadzimy. Każdy zamówiony przez Państwa kilometr osłonki w technologii MAS-rtu to jedno zasadzone przez nas drzewo. Akcja przeprowadzana jest wspólnie z Lasami Państwowymi – Nadleśnictwo Daleszyce.

Technologia MAS-rtu oprócz podstawowych zalet – powtarzalności i mniejszych kosztów – jest pro-ekologicznym rozwiązaniem, obniżającym koszt wody, ścieków i energii zużywanych w procesie produkcji na zakładzie.


Jak działa akcja?

Każdy zamówiony przez Państwa kilometr osłonki MAS-rtu w okresie styczeń-wrzesień 2023 to jedno drzewko zasadzone przez Nas wspólnie z Nadleśnictwem. Wybierając MAS-rtu, pomagają Państwo w zalesianiu i ochronie Polskich lasów. Uzyskany wynik sadzonek udostępnimy we wrześniu (ostatnim miesiącu w roku w którym odbywają się zasadzenia) za pomocą strony i na naszych portalach społecznościowych, a do Klientów zamawiających nasze osłonki wyślemy Certyfikat gratulacyjny.


MAS-rtu: oszczędność i ekologia

Osłonki typu RTU (ready-to-use) posiadają jedną wspólną cechę: nie jest wymagane ich wstępne moczenie, tym samym nadają się do nadziewania farszem bezpośrednio po wyjęciu z opakowania.

Brak moczenia osłonki: pomijasz czas przygotowania roztworu i oczekiwania na gotową osłonkę. Eliminujesz z produkcji cymbry z wodą. Pomijasz straty związane z namoczeniem zbyt dużej ilości osłonek.

Pakowanie osłonki w barierowe worki: eliminujesz zanieczyszczenia zewnętrzne, pakowanie próżniowe zwiększa bezpieczeństwo higieniczne.

Zwiększona szybkość produkcji: eliminujesz czas związany z brakiem gotowej osłonki i przygotowania kolejnej partii

Nawilżenie osłonki jest powtarzalne: unikasz błędów przy przygotowaniu roztworu i błędów związanych z nieprawidłowym czasem moczenia. Eliminujesz straty farszu wynikające z niewłaściwego przygotowania osłonki. Zmniejszasz ryzyko pękania osłonki, uzyskujesz lepsze klipsowanie i przepełnienie.


Co dają nam drzewa?

  • Jedna dorosła, 60-letnia sosna produkuje tlen niezbędny do życia 3 osób;
  • Jeden hektar lasu w ciągu 24 godzin wytwarza około 700 kilogramów tlenu. Zaspokaja to dobowe zapotrzebowanie 2500 osób;
  • Łącznie lasy Ziemi zaspokajają połowę zapotrzebowania na tlen wszystkich ludzi i zwierząt, produkując go rocznie około 26 mld ton;
  • Drzewa działają niczym olbrzymi klimatyzator w upalne letnie dni, ochładzając przy tym powietrze atmosferyczne;
  • Oddziaływanie transpiracyjne jednego drzewa w ciągu roku, powodujące ochładzanie atmosfery można porównać  do 10 pracujących non stop klimatyzatorów. Strategiczne rozmieszczenie drzew na terenach zurbanizowanych może obniżyć temperaturę powietrza o 8 stop. C, redukując o 30 proc. zapotrzebowanie na klimatyzację;
  • Jedno dorosłe drzewo może wytranspirować latem do 450 l wody dziennie. Taki efekt daje 5 dużych klimatyzatorów działających 20 godzin na dobę i obniżających temperaturę otoczenia o 3-7 stop. C;
  • Obecność drzew wpływa pozytywnie na lokalny klimat, co pomaga zaoszczędzić od 20 do 50 proc. energii potrzebnej do ogrzewania.
  • Duże obszary leśne, jak rozległe zielone dywany puszcz, można przyrównać do gigantycznej gąbki, magazynującej i filtrującej wodę a jednocześnie, w miarę potrzeb oddającej ją w postaci pary wodnej do atmosfery. Lasy wpływają na mikroklimat lokalnie i kształtują klimat globalnie, nawilżając powietrze, ochładzając je i oczyszczając atmosferę ze znajdującej się w niej pyłów;
  • Drzewa są swoistym filtrem, doskonale pochłaniają i neutralizują substancje toksyczne, takie jak: dwutlenek węgla, dwutlenek siarki oraz metale ciężkie (ołów, kadm, miedź, cynk)

Zachęcamy do stosowania osłonek MAS-rtu i wzięcia udziału w akcji. Wspólnie LASadzimy!

Rozpocznij rozmowę
Porozmawiajmy!
Dzień dobry, w czym możemy pomóc?